פתרונות תרמיים

  מצלמות תרמיות


דימות תרמי (ידוע גם כרִשּׁוּם חֹם, הדמאה תרמית, תֶּרְמוֹגְרַפְיָה או תרמוגרפיית תת אדום) הוא תחום מדעי פיזיקלי והנדסי העוסק בדימות, המתבצע על בסיס קליטת קרינה תת-אדומה (Infra-Red או IR), הנפלטת מכל עצם בעל טמפרטורה מעל לאפס המוחלט.
יישומי דימות תרמי הם רבים ומגוונים, וכוללים למשל יישומי אלקטרוניקה צבאית כגון אמצעי ראיית לילה, בדיקות לא הורסות, וולקנולוגיה, מחקר כימי ופיזיקלי ועוד. גלאים ומצלמות דימות תרמי קולטים ומעבדים קרינה אלקטרומגנטית בתוך תחום התת אדום (אורכי גל בתחום של 1 עד 14 מיקרון).
יישומים ביטחוניים- אמצעי ראיית לילה
בתעשייה: זיהוי מוקדם של כשל במערכות חשמליות ובלוחות חשמל, כאשר יש עומס יתר, המערכת מתחממת, זיהוי תרמוגרפי של התחממות זו יכול להתריע על הבעיה לפני קצר או התלקחות.
בתעשייה: זיהוי כשל במערכות בידוד.
בתעופה: זיהוי חדירת מים למבני כוורת מתכתיים בכנפי מטוסים.
בבנייה: בדיקות איטום, בדיקות בידוד, איתור נזילות.
(ווקיפדיה)
פאנלים סולרים – זיהוי בעיות ותקלות
מצלמות אבטחה תרמיות של חברת flir בתחום מצלמות האבטחה התרמיות האזרחיות. חברת flir הינה מהחברות המובילות בעולם בתחום ההדמיה התרמית ומוצריה עומדים בחזית הטכנולוגיה הקיימת. בנוסף איידרון עובדת עם מצלמות של חברת אופגל מובילה עולמית במצלמות תרמיות בכלל ובמצלמות קטנות בפרט
מצלמות תרמיות מהוות את המטע”ד העיקרי למשימות ביטחון ואבטחה , מצלמה תרמית מאפשרת לזהות חום הנפלט מעצמים וגופים במרחב ללא אור ניראה לעין.
חברת איידרון משלבת מגוון מצלמות תרמיות של חברות מובילות בעולם במערכות שלה בין היתר של חברת FLIR האמריקאית ואופגל הישראלית . בכלל זה מצלמות קטנות ביותר השוקלות בין 9-150 גרם ובעלי יכולות שונות ע”פ הצורך של הלקוח.